V Konferencja Młodych Chemików Sądowych

V Konferencja Młodych Chemików Sądowych, foto. I.BielW dniach 10-11 czerwca 2021 r. na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się V Konferencja Młodych Chemików Sądowych. Wydarzenie zostało zrealizowane zdalnie za pomocą Platformy MS Teams. Relacja z Konferencji ukaże się w kolejnym numerze czasopisma Analityka. Zapraszamy do odwiedzenia strony konferencji oraz śledzenia jej Fan Page na Facebooku. (Foto. I.Biel).

Pomimo formy zdalnej konferencja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem zarówno młodych chemików sądowych jak i specjalistów z dziedziny toksykologii sądowej i medycyny sądowej, jak również naszych Sponsorów. Ponadto, decyzją prof. dr hab. Bogusława Buszewskiego, Przewodniczącego Komitetu Chemii Analitycznej PAN, Komitet objął patronatem naukowym V Konferencję Młodych Chemików Sądowych. W ciągu dwóch dni uczestniczyło w niej ponad 120 osób, wygłoszono 35 wykładów i komunikatów. Zorganizowano również interesującą wirtualną sesję plakatową.

Organizatorami konferencji byli: Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Instytut Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie, Zakład Medycyny Sądowej, Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Konferencja odbyła się pod patronatem: krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego i Wydawnictwa Malamut.

Konferencji Młodych Chemików Sądowych towarzyszył konkurs na najlepszą prezentację Młodego Badacza. Jury konkursowe przyznało wyróżniającym się prelegentom nagrody:

Nagrodzeni zostali:

Pani Elwira Koko, Pani Anna Sałdan, Pani Klaudia Ordon.

Fundatorem nagrody był główny Sponsor V Konferencji Młodych Chemików Sądowych 2021 – firma: „SHIM-POL A. M. BORZYMOWSKI" E. Borzymowska-Reszka, A. Reszka Sp. J.

Jury konferencyjne przyznało również dwie nagrody za wyróżniającą prezentację plakatu konferencyjnego: W tej kategorii nagrody otrzymały: Pani Magdalena Gajek oraz Pani Marta Podgórny

Fundatorami nagród byli: Samorząd Studencki Wydziału Chemii UJ oraz Sponsorzy V Konferencji Młodych Chemików Sądowych 2021.

Konferencję sponsorowali: Firma Perlan Technologies Polska, SHIM-POL A. M. BORZYMOWSKI" E. Borzymowska-Reszka, A. Reszka Sp. J., Grupa Bruker, Sartorius Poland, Tusnovics Instruments, Instytut Ekspertyz Toksykologicznych Sp. z o.o., Koettermann Sp. z o.o. Firma Spektrometria oraz Patron medialny Wydawnictwo MALAMUT - Wydawca Czasopisma ANALITYKA Nauka i Praktyka.